In '80/'81, a friend and I would but a 1/2 pound for $240 ($30/oz), each keep an ounce, sell 6 oz to a Haverford College Student (who lived on Bryn Mawr campus) for $240 ($40/oz) who sold 5 oz for $50 each. We did this about every 3 weeks. I don't remember much of '80 to '84. Then I started having bad reactions, and have smoked about 4 times since '84. I miss it.
__________________
"I'm certainly free, nay compelled, to spread the gospel of Spex. " - xoxoxoBruce
|