Mine would look something like this:
$11 Three butternut squashes
$3 Bag of frozen peaches
$2 Bag of frozen cauliflower
$6.50 Six organic gala apples
$1.50 One bunch of kale
$3 One bag of Sunwell onion chips
But I'd still need a whole fryer chicken ($6), 2 lbs. ground beef ($6.50), a pound of sliced turkey ($9), 7 avocados ($7), and 10 pears ($8.50) to get the kids through the week. Guess they're gonna starve.
|