View Single Post
Old 01-05-2010, 03:55 PM   #2
Juniper
I know, right?
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,539
No clue. As a family of four, we spend a ridiculous amount at the store. We spend somewhere between $150-200 a week, easy. I've got to get better at this.

Here's some info from the USDA, for comparison:
http://www.cnpp.usda.gov/USDAFoodPlansCostofFood.htm
Juniper is offline   Reply With Quote