Quote:
Originally Posted by SteveDallas
Holy Cannoli! That's darn near twice ours (and we have four people as well).
|
I thought we were over-doing it spending about $200-$225 every two weeks for a family of 4. That does seem inflated, maybe they buy a lot of prepared foods.
(I just looked at the photo there looks to be a fair amount of prepared food there. My $ didn't include meals out)
__________________
If you would only recognize that life is hard, things would be so much easier for you.
- Louis D. Brandeis
Last edited by Griff; 06-12-2007 at 08:45 AM.
Reason: looked at picture
|